Osvedceny zpusob boje proti drogam
Help linka 
733 788 788

 má celkovou kapacitu 7 klientů (4 ženy s dětmi +  3 ženy bez dětí)

Posláním střediska je pomoci závislým ženám na drogách, alkoholu a gamblingu nalézt účinné strategie vedoucí k abstinenci, zdravým vztahům a životnímu stylu, kdy cílem je pro klienta a jeho blízké smysluplné zapojení do společnosti. Program probíhá v prostředí strukturovaného, křesťansky orientovaného učednického programu s principy komunity.

Programy jsou členěny do 5 etap zhruba po 2 až 4 měsících a zahrnují:
- režim
- vzdělávací aktivity
- skupinové a individuální poradenství
- volnočasové aktivity a sport
- zátěžové programy
- výcvik v pracovních návycích a zodpovědnosti
- práci s rodinou a blízkými
- trénink sociálních dovedností a zodpovědnosti
- finanční a dluhové poradenství
- prevenci relapsu
- bohoslužby

Během programů spolupracujeme také s blízkými klientů (rodina, partneři). Důležitou součástí programu je pomoc s „návratem do běžného života“, kde je naší snahou vytvářet silné vztahy s církvemi a jejich komunitami, tak aby klienti mohli nalézat novou vztahovou síť, mimo prostředí závislosti, získat podporu v hledání práce, bydlení a případně dalšího poradenství.

Klienti, kteří se nemají po programu kam vracet, využívají také naše programy Re-enter, které nabízí až 6 měsíční bydlení a poradenství, v oblasti zvládání hospodaření, dluhů, stresu a osobního růstu.

V případě, že hledáte pomoc, radu nebo detailnější informace o možnostech nástupu či průběhu programu, kontaktujte nás na 739 524 833 nebo napsat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., informace pro klienty naleznete zde: INFORMACE